Fənlərin Dostluğu Olimpiadasının 15-ci buraxılışı təşkil olundu
Ölkə üzrə II–X sinif şagirdləri arasında keçirilən Fənlərin Dostluğu Olimpiadası (FDO-15) uğurla başa çatıb. Olimpiadada Bakı, Naxçıvan, Sumqayıt və Xırdalan şəhərlərində fəaliyyət göstərən ümumtəhsil məktəblərindən 400-ə yaxın şagird iştirak edib.
Bir mərhələdə keçirilən olimpiadada iştirakçılar 120 dəqiqə ərzində 30 inteqrativ sualı cavablandırıblar. Sualların tərtibində fənlərarası inteqrasiya prinsiplərinə əsaslanaraq şagirdlərin analitik düşünmə, məntiqi əlaqələndirmə və problem həll etmə bacarıqlarının qiymətləndirilməsi hədəflənib.
Fənlərin Dostluğu Olimpiadası məktəblilərin intellektual inkişafının dəstəklənməsi, istedadlı şagirdlərin üzə çıxarılması və onların təhsildə motivasiyasının artırılması məqsədilə həyata keçirilir.
Olimpiadada yüksək nəticə göstərən şagirdlərə Hədəf STEAM Liseyi və Hədəf Kurslarında təhsil güzəştləri və eləcə də noutbuk, planşet, segvey, ağıllı saat və qulaqlıq kimi qiymətli hədiyyələr təqdim olunacaq.
Olimpiadanın nəticələri 7 iş günü ərzində rəsmi olaraq elan ediləcək. İştirakçılar nəticələrlə www.tio.edu.az saytı vasitəsilə tanış ola biləcəklər.
Fənlərin Dostluğu Olimpiadası Hədəf Şirkətlər Qrupu tərəfindən təşkil olunmuş, layihənin reallaşdırılmasında Hədəf Kursları, Hədəf STEAM Liseyi, SİNKOD yayın və dağıtım şirkəti, Eduhek, Sınaq İmtahanı Mərkəzi, Kitabevim.az kitab mağazaları şəbəkəsi, Senet.az portalı, Ustad dərgisi və Hədəf Global tərəfdaş kimi iştirak etmişlər.

The 15th Edition of the Friendship of Sciences Olympiad Was Held
The nationwide Friendship of Sciences Olympiad (FDO-15), held among students from grades II–X, has successfully concluded. Approximately 400 students from general education schools in Baku, Nakhchivan, Sumgayit, and Khirdalan participated in the Olympiad.
The Olympiad, conducted in a single stage, required participants to answer 30 integrative questions within 120 minutes. The questions were designed based on interdisciplinary integration principles to evaluate students' analytical thinking, logical reasoning, and problem-solving skills.
The Friendship of Sciences Olympiad is organized to support the intellectual development of schoolchildren, identify talented students, and enhance their motivation in education.
Students who achieve high results in the Olympiad will receive educational benefits at Hedef STEAM Lyceum and Hedef Courses, as well as valuable prizes such as laptops, tablets, segways, smartwatches, and headphones.
The results of the Olympiad will be officially announced within 7 working days. Participants can check their results on the official website at www.tio.edu.az.
The Friendship of Sciences Olympiad was organized by Hedef Group of Companies, with the participation of Hedef Courses, Hedef STEAM Lyceum, SINKOD publishing and distribution company, Eduhek, Test Center, Kitabevim.az bookstore chain, Senet.az portal, Ustad magazine, and Hedef Global as partners in the project.