27 Sentyabr - Anım Günü, unutmayaq, unutdurmayaq!
27 Sentyabr Vətən Müharibəsinin başlandığı, torpaqlarımızın azadlığı uğrunda canlarını fəda edən şəhidlərimizin xatirəsini yaşatdığımız gündür.
Hədəf STEAM Liseyinin bütün filiallarında saat 12:00-da 1 dəqiqəlik sükutla şəhidlərimizin müqəddəs ruhu yad edildi. Hər bir filialımızda ilk dərs zamanı müəllimlərimiz bu günün önəmi, şəhidlərimizin göstərdiyi qəhrəmanlıq və vətən uğrunda döyüşən igidlər haqqında şagirdlərə dərin məlumatlar verdi. Bu gün sadəcə tarixi bir hadisə deyil, xalqımızın birliyi və azadlıq uğrunda mübarizəsinin əbədi simvoludur.
Hədəf Liseyi Bakı fililalı Nəsimi korpusunda Vətən Müharibəsi şəhidlərinin Anım Günü ilə bağlı “Vətənimdir vətənim!” adlı tədbir keçirildi. Tədbir Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni ilə açıq elan olundu. Tədbirdə 44 günlük Vətən Müharibəsində qazi olan Şiraz Həsənov, Nəbi Şükürov, təsisçinin nümayəndəsi Zülfiyyə Sadıqova və Nəsimi korpusunun icraçı direktoru Vəli Vəlizadə çıxış etdi.
Liseyin balabilgələri hərbi tribunanın qarşısından keçdilər. Anım Gününə dair müxtəlif səhnəciklər göstərildi, vətənpərvərlik şeirləri səsləndirildi. Sonra hərbi yürüşlə Azərbaycan Respublikasının Dövlət Bayrağı meydana gətirildi.
Hədəf Liseyi Abşeron fililalında “Anım günü” tədbiri keçirildi. Tədbirdə şəhidlərimiz yad edildi, Mehmet Akif Ersoyun “İstiqlal marşı” şeiri və “Çırpınırdı Qaradəniz” mahnısı səsləndirildi. Sonda Abşeron Rayon İcra Hakimiyyəti yanında İctimai Şuranın üzvü Elçin Quliyevə, şəhid yoldaşlarına və qazilərə söz verildi.
Hədəf STEAM Liseyinin Xətai korpusunun şagirdləri şəhidlərin məzarını ziyarət etdilər və müharibənin tarixi, onların qəhrəmanlıqları haqqında çıxış etdilər.
Şəhidlərimizin göstərdiyi qəhrəmanlıq hər zaman yolumuzu işıqlandıracaq, biz isə bu fədakarlığı heç vaxt unutmayacağıq.
Balabilgə Uşaq Bağçası olaraq əsas missiyamız vətəninə, millətinə, dövlətinə sədaqətli, vətənpərvər ruhda balabilgə yetişdirməkdir. Bu müqəddəs günü yad etməklə biz şəhidlərimizin canı bahasına əmanət qoyduğu vətənimizi qorumağın və onu daha da irəli aparmağın məsuliyyətini dərk edib gələcək nəslə ötürürük.

27 сентября - День памяти, не забудем, не дадим забыть!
27 сентября - это день начала Отечественной войны, день, когда мы чтим память наших шехидов, отдавших свои жизни за освобождение наших земель.
Во всех филиалах лицея Hədəf STEAM в 12:00 прошла минута молчания в память о наших шехидах. На первом уроке в каждом из наших филиалов учителя предоставили ученикам подробную информацию о значении этого дня, о героизме, проявленном нашими шехидами, и о храбрости солдат, сражавшихся за родину. Этот день - не просто историческое событие, но и вечный символ единства нашего народа и борьбы за свободу.
В Нэсими филиале лицея Hədəf в Баку прошел памятный вечер, посвященный шехидам Отечественной войны, под названием "Моя Родина – моя страна!". Мероприятие было официально открыто Государственным гимном Азербайджанской Республики. На мероприятии выступили ветераны 44-дневной Отечественной войны Шираз Гасанов и Наби Шукюров, представитель учредителя Зульфия Садыгова и исполнительный директор Нэсими филиала Вели Велизаде.
Младшие ученики лицея прошли перед военной трибуной. В честь Дня памяти были представлены различные сценки и прозвучали патриотические стихи. Затем прошел военный марш, на котором был вынесен Государственный флаг Азербайджанской Республики.
В Абшеронском филиале лицея Hədəf прошло мероприятие, посвященное "Дню памяти". В ходе мероприятия были помянуты наши шехиды, прозвучало стихотворение Мехмета Акифа Эрсоя "Марш независимости" и песня "Черное море трепетало". В конце выступили член Общественного совета при Исполнительной власти Абшеронского района Эльчин Гулиев, а также товарищи шехидов и ветераны войны.
Ученики Хатаинского филиала лицея Hədəf STEAM посетили могилы шехидов и выступили с речами о истории войны и героизме.
Героизм наших шехидов всегда будет освещать наш путь, и мы никогда не забудем их подвиг.
Как детский сад Balabilgə, наша основная миссия – воспитывать молодое поколение в духе патриотизма, преданности родине, народу и государству. Чтя этот священный день, мы осознаем ответственность за защиту нашей родины, которая была оставлена нам в наследство ценой жизни наших шехидов, и передаем это будущим поколениям.