27 Sentyabr - Anım Günü, unutmayaq, unutdurmayaq!
27 Sentyabr Vətən Müharibəsinin başlandığı, torpaqlarımızın azadlığı uğrunda canlarını fəda edən şəhidlərimizin xatirəsini yaşatdığımız gündür.
Hədəf STEAM Liseyinin bütün filiallarında saat 12:00-da 1 dəqiqəlik sükutla şəhidlərimizin müqəddəs ruhu yad edildi. Hər bir filialımızda ilk dərs zamanı müəllimlərimiz bu günün önəmi, şəhidlərimizin göstərdiyi qəhrəmanlıq və vətən uğrunda döyüşən igidlər haqqında şagirdlərə dərin məlumatlar verdi. Bu gün sadəcə tarixi bir hadisə deyil, xalqımızın birliyi və azadlıq uğrunda mübarizəsinin əbədi simvoludur.
Hədəf Liseyi Bakı fililalı Nəsimi korpusunda Vətən Müharibəsi şəhidlərinin Anım Günü ilə bağlı “Vətənimdir vətənim!” adlı tədbir keçirildi. Tədbir Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni ilə açıq elan olundu. Tədbirdə 44 günlük Vətən Müharibəsində qazi olan Şiraz Həsənov, Nəbi Şükürov, təsisçinin nümayəndəsi Zülfiyyə Sadıqova və Nəsimi korpusunun icraçı direktoru Vəli Vəlizadə çıxış etdi.
Liseyin balabilgələri hərbi tribunanın qarşısından keçdilər. Anım Gününə dair müxtəlif səhnəciklər göstərildi, vətənpərvərlik şeirləri səsləndirildi. Sonra hərbi yürüşlə Azərbaycan Respublikasının Dövlət Bayrağı meydana gətirildi.
Hədəf Liseyi Abşeron fililalında “Anım günü” tədbiri keçirildi. Tədbirdə şəhidlərimiz yad edildi, Mehmet Akif Ersoyun “İstiqlal marşı” şeiri və “Çırpınırdı Qaradəniz” mahnısı səsləndirildi. Sonda Abşeron Rayon İcra Hakimiyyəti yanında İctimai Şuranın üzvü Elçin Quliyevə, şəhid yoldaşlarına və qazilərə söz verildi.
Hədəf STEAM Liseyinin Xətai korpusunun şagirdləri şəhidlərin məzarını ziyarət etdilər və müharibənin tarixi, onların qəhrəmanlıqları haqqında çıxış etdilər.
Şəhidlərimizin göstərdiyi qəhrəmanlıq hər zaman yolumuzu işıqlandıracaq, biz isə bu fədakarlığı heç vaxt unutmayacağıq.
Balabilgə Uşaq Bağçası olaraq əsas missiyamız vətəninə, millətinə, dövlətinə sədaqətli, vətənpərvər ruhda balabilgə yetişdirməkdir. Bu müqəddəs günü yad etməklə biz şəhidlərimizin canı bahasına əmanət qoyduğu vətənimizi qorumağın və onu daha da irəli aparmağın məsuliyyətini dərk edib gələcək nəslə ötürürük.

September 27 - Memorial Day, let's not forget, let's not let it be forgotten!
September 27 is the day the Patriotic War began, a day when we commemorate our martyrs who sacrificed their lives for the freedom of our lands.
At all branches of the Hədəf STEAM Lyceum, a moment of silence was held at 12:00 to honor the sacred memory of our martyrs. During the first lesson at each of our branches, our teachers provided students with in-depth information about the significance of this day, the heroism demonstrated by our martyrs, and the brave soldiers who fought for the homeland. This day is not just a historical event but an eternal symbol of our nation's unity and struggle for freedom.
At the Nəsimi branch of the Hədəf Lyceum in Baku, a memorial event titled "My Homeland is My Country!" was held in honor of the Patriotic War martyrs. The event was officially opened with the National Anthem of the Republic of Azerbaijan. The event featured speeches by Shiraz Hasanov and Nabi Shukurov, war veterans of the 44-day Patriotic War, Zulfiyya Sadigova, a representative of the founder, and Veli Velizadeh, executive director of the Nəsimi branch.
The lyceum's young students marched in front of the military tribune. Various performances and patriotic poems were presented in honor of Memorial Day. Finally, a military parade was held, with the National Flag of the Republic of Azerbaijan being displayed.
At the Hədəf Lyceum's Absheron branch, a "Memorial Day" event was held. During the event, our martyrs were commemorated, and the poem "Independence March" by Mehmet Akif Ersoy, as well as the song "The Black Sea Was Trembling," were performed. At the end, words were given to Elchin Guliyev, a member of the Public Council under the Absheron District Executive Authority, as well as to war veterans and comrades of the martyrs.
Students from the Hədəf STEAM Lyceum's Khatai branch visited the graves of the martyrs and delivered speeches about the history of the war and their heroism.
The bravery shown by our martyrs will always light our way, and we will never forget their sacrifice.
As Balabilgə Kindergarten, our main mission is to raise patriotic young citizens who are loyal to their country, nation, and state. By commemorating this sacred day, we understand the responsibility of protecting our homeland, entrusted to us at the cost of our martyrs' lives, and passing it on to future generations.