Həmrəylik Gününə həsr olunan “Həmrəy ürəklər” xeyriyyə yarmarkası keçiriləcək.
HəmÜrək Xeyriyyə yarmarkası Yeni İl bayramı ərəfəsində keçirilir və Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Gününə həsr olunur. Bu bayram dünyanın 70-dən çox ölkəsində yaşayan 50 milyondan artıq azərbaycanlılarla əlaqələr qurmaq, onlar arasında birlik və həmrəylik yaratmaq işində mühüm rol oynayır. Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik gününün qeyd edilməsi bütün dünya azərbaycanlıları tərəfindən artıq bir zərurətə və mənəvi ehtiyaca çevrilmişdir.
Hədəf Konsepti balabilgələri (şagirdləri) humanist, empatiya hissinə malik, ümumbəşəri dəyərlərə sahib hərtərəfli insan yetişdirmək məqsədi daşıyır. Balabilgələrdə milli-mənəvi dəyərləri, insanlığı, vətənpərvərlik və dövlətçilik ideyalarını formalaşdırmaq, inkişaf etdirmək məqsədi ilə biz bu bayramın Hədəf Konseptinə xas şəkildə, “HəmÜrək” layihəsi formatında keçirməyi planlaşdırdıq.
Balabilgələrin müxtəlif dərslərdə, dərnəklərdə hazırladıqları əl işlərinin, bişirəcəkləri şirniyyatlarının müəllimlər, valideynlər ilə birgə xeyriyyə məqsədli satış yarmarkasını keçirəcəyik. Yarmarkada əldə edilən maliyyə “Yaşat Fondu”na təqdim ediləcək.
Həmçinin bayram əhval-ruhiyəsi yaratmaq məqsədilə balabilgələrin hazırladıqları səhnəcik, rəqs, mahnı ifaları, flaşmoblar xeyriyyə yarmarkasının şən-əhval ruhiyyə ilə keçməsinə kömək edəcək.
Bu il xüsusi olaraq layihədə Azərbaycan səhnəsinin tanınmış sənətkarları: Alim Qasımov, Fərqanə Qasımova, Mərdan Kazımov, Emma Ələkbərzadə,Tofiq Hacıyev, Cavidan Fatihi, Xəzər Band qrupunun da çıxışları olacaq.
“HəmÜrək” layihəsi çərçivəsində balabilgələr Azərbaycanın müxtəlif bölgələri, Turan ölkələri və digər dünya ölkələrəri olmaqla ümumilikdə 30 təqdimat zonası yaradacaqlar. Bu da balabilgələrimizin dünya xalqlarını yaxından tanıma, onların mədəniyyəti, mətbəxi ilə bağlı araşdırmalar etmə imkanı verəcək. Hər sinfin xüsusi hazırlanmış stendi siniflərə verilmiş simvolik ölkənin bayrağı, geyimləri, mədəniyyəti, milli mətbəxi ilə bəzədiləcək, Bu il təqdim ediləcək ölkələr: Azərbaycan, Türkiyə, Pakistan, Türkiyə, Qazaxıstan, Qırğızıstan, Özbəkistan, Almaniya, Gürcüstan, Misir, Böyük Britaniya, Yaponiya, Rusiya, Birləşmir Ərəb Əmirliyi, Çin, Meksika, İtaliya, İsrail, Hindistan, Ukrayna, Amerika Birləşmiş Ştatları, Yunanıstandır.
Sizi Yeni İl və Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü münasibəti ilə təbrik edir, HəmÜrək balabilgələrin sevinclə hazırlaşdıqları Xeyriyyə yarmarkamıza dəvət edirik.
İştirakınızın həm məktəbliləri, həm də yardım ediləcək ailələri xoşbəxt edəcəyinə əminik!
Xeyriyyə yarmarkası Hədəf Liseyi ilə yanaşı bu il ilk dəfə olaraq Yaşat fondunun təşkilatçılığı ilə keçirilir.
Xeyriyyə yarmarkası 26 dekabr 2025-ci il, saat 16:00-da Hədəf Stars Campusda (Bəşir Bünyadov küçəsi 3 ünvanında) keçiriləcək.

Состоится благотворительная ярмарка «Единые сердца», посвящённая Дню солидарности.
Благотворительная ярмарка «HəmÜrək» проводится накануне Нового года и посвящена Дню солидарности азербайджанцев мира. Этот праздник играет важную роль в налаживании связей между более чем 50 миллионами азербайджанцев, проживающих в более чем 70 странах мира, а также в создании единства и сплочённости среди них. Отмечание Дня солидарности азербайджанцев мира уже стало необходимостью и духовной потребностью для азербайджанцев всего мира.
Концепция Hədəf направлена на воспитание учащихся как всесторонне развитых личностей, обладающих гуманистическими ценностями, эмпатией и универсальными принципами. С целью формирования и развития у школьников национально-нравственных ценностей, человечности, патриотизма и идей государственности мы запланировали проведение этого праздника в формате проекта «HəmÜrək», соответствующего концепции Hədəf.
В рамках мероприятия будет организована благотворительная ярмарка, на которой будут представлены изделия ручной работы, подготовленные учащимися на уроках и кружках, а также сладости, приготовленные ими совместно с учителями и родителями. Средства, собранные на ярмарке, будут переданы в Фонд «YAŞAT».
Для создания праздничной атмосферы учащиеся представят театральные сценки, танцы, песни и флешмобы, которые сделают благотворительную ярмарку яркой и радостной.
В этом году в проекте примут участие известные деятели азербайджанской сцены: Алим Гасымов, Фаргана Гасымова, Мердан Казымов, Эмма Алекперзаде, Тофик Гаджиев, Джавидан Фатихи, а также группа Khazar Band.
В рамках проекта «HəmÜrək» учащиеся создадут в общей сложности 30 презентационных зон, представляющих различные регионы Азербайджана, тюркские страны и другие страны мира. Это даст школьникам возможность ближе познакомиться с народами мира, их культурой и кухней. Специально оформленные стенды каждого класса будут украшены флагами, национальной одеждой, элементами культуры и национальной кухни символической страны, закреплённой за классом.
В этом году будут представлены следующие страны: Азербайджан, Турция, Пакистан, Казахстан, Кыргызстан, Узбекистан, Германия, Грузия, Египет, Великобритания, Япония, Россия, Объединённые Арабские Эмираты, Китай, Мексика, Италия, Израиль, Индия, Украина, Соединённые Штаты Америки и Греция.
Поздравляем вас с Новым годом и Днём солидарности азербайджанцев мира и приглашаем вас на благотворительную ярмарку «HəmÜrək», к которой наши ученики готовятся с большим энтузиазмом.
Мы уверены, что ваше участие принесёт радость как школьникам, так и семьям, которым будет оказана помощь!
Благотворительная ярмарка проводится при совместной организации Лицея Hədəf и, впервые в этом году, Фонда «YAŞAT».