Hədəf Liseyidə tanınmış aktyor Kamal Yaşarla maraqlı görüş keçirildi
Hədəf STEAM Liseyi Nəsimi filialında “Sistemlilik ili” çərçivəsində kitab komissiyasının təşkil etdiyi növbəti tədbir uğurla baş tutdu. Tədbirdə sağlam inkişaf platforması olan “Simart” layihəsi çərçivəsində tanınmış aktyor Kamal Yaşarla maraqlı bir görüş keçirildi.
Görüşün moderatoru Günel Xəlilova oldu. Tədbir çərçivəsində ilk olaraq “Simart” layihəsinin nümayəndəsi platforma haqqında geniş məlumat verdi və qeyd olundu ki, balabilgələr artıq bu platformanı maraqla izləyirlər.
Sonra Cavad Nur tanınmış aktyor Kamal Yaşarı balabilgələrə təqdim etdi. Görüş zamanı “Tısbağanın yolu” animasiyası izlənildi və uşaqlarla hekayənin məzmunu, mövzusu və ideyası haqqında müzakirələr aparıldı. Kamal Yaşarın ünvanladığı maraqlı suallar balabilgələrin diqqətini çəkdi və onlar həvəslə cavablandırdılar.
Bu cür tədbirlər balabilgələrin yaradıcılıq potensialını artırmaqla yanaşı, onların ədəbi və mədəni dünyaya olan marağını da gücləndirir.

Интересная встреча с известным актером Камалом Яшаром в лицее Hədəf
В филиале Насими лицея Hədəf STEAM в рамках "Года системности" успешно прошло очередное мероприятие, организованное книжной комиссией. В рамках проекта здорового развития "Simart" состоялась интересная встреча с известным актером Камалом Яшаром.
Модератором встречи была Гюнель Халилова. В рамках мероприятия представитель проекта "Simart" сначала подробно рассказал о платформе и отметил, что юные ученики уже с интересом следят за этой платформой.
Затем Джавад Нур представил юным ученикам известного актера Камала Яшара. Во время встречи был показан мультфильм "Путь черепахи", после чего с детьми обсуждалось содержание, тема и идея этой истории. Интересные вопросы, заданные Камалом Яшаром, привлекли внимание юных учеников, и они с энтузиазмом отвечали на них.
Подобные мероприятия не только развивают творческий потенциал детей, но и укрепляют их интерес к литературному и культурному миру.