Hədəf Liseyidə tanınmış aktyor Kamal Yaşarla maraqlı görüş keçirildi
Hədəf STEAM Liseyi Nəsimi filialında “Sistemlilik ili” çərçivəsində kitab komissiyasının təşkil etdiyi növbəti tədbir uğurla baş tutdu. Tədbirdə sağlam inkişaf platforması olan “Simart” layihəsi çərçivəsində tanınmış aktyor Kamal Yaşarla maraqlı bir görüş keçirildi.
Görüşün moderatoru Günel Xəlilova oldu. Tədbir çərçivəsində ilk olaraq “Simart” layihəsinin nümayəndəsi platforma haqqında geniş məlumat verdi və qeyd olundu ki, balabilgələr artıq bu platformanı maraqla izləyirlər.
Sonra Cavad Nur tanınmış aktyor Kamal Yaşarı balabilgələrə təqdim etdi. Görüş zamanı “Tısbağanın yolu” animasiyası izlənildi və uşaqlarla hekayənin məzmunu, mövzusu və ideyası haqqında müzakirələr aparıldı. Kamal Yaşarın ünvanladığı maraqlı suallar balabilgələrin diqqətini çəkdi və onlar həvəslə cavablandırdılar.
Bu cür tədbirlər balabilgələrin yaradıcılıq potensialını artırmaqla yanaşı, onların ədəbi və mədəni dünyaya olan marağını da gücləndirir.

A Fascinating Meeting with Renowned Actor Kamal Yashar at Hedef Lyceum
An event organized by the book commission within the framework of the "Year of Systematic Development" was successfully held at Hedef STEAM Lyceum, Nasimi Branch. As part of the "Simart" project, a healthy development platform, a fascinating meeting took place with renowned actor Kamal Yashar.
The meeting was moderated by Gunel Khalilova. During the event, a representative of the "Simart" project first provided detailed information about the platform, noting that the young learners are already following it with interest.
Later, Javad Nur introduced the famous actor Kamal Yashar to the young learners. During the meeting, the animation "The Turtle's Journey" was watched, and discussions were held with the children about the story's content, topic, and ideas. The interesting questions posed by Kamal Yashar caught the young learners' attention, and they eagerly responded.
Such events not only enhance the creativity of young learners but also strengthen their interest in the literary and cultural world.