Hədəf STEAM Liseyi Polis Akademiyasının “Açıq qapı” tədbirinin qonağı oldu!
5 mart 2025-ci il tarixində DİN-in Polis Akademiyasında keçirilmiş növbəti “Açıq qapı” tədbirinin qonağı Hədəf STEAM Liseyinin balabilgələri və müəllimləri oldular. Balabilgələrə Polis Akademiyasının tarixi, kursantların maddi, sosial təminatları və akademiyada təhsilin üstünlükləri barədə geniş məlumat verildi, həmçinin rəsmi sayta yerləşdirilən “Virtual Akademiya” platformasından istifadə edərək tədris müəssisəsi ilə tanış olmaq imkanı da onların nəzərlərinə çatdırılıb.
Məktəblilər akademiyada yaradılmış təhsil mühiti, o cümlədən tədris korpusları, kriminalistik təlim şəhərciyi, mühazirə zalları, elektron kitabxana, İnformasiya təhlükəsizliyi fakültəsinin ən müasir texniki avadanlıqlarla təchiz olunmuş elmi-tədqiqat laboratoriyası, təlim mərkəzi, auditoriyalar, qapalı atıcılıq tiri və idman şəhərciyi ilə tanış olublar.
Balabilgələrə Polis Akademiyası haqqında məlumatları özündə əks etdirən lifletlər paylanıb, onları maraqlandıran suallar cavablandırılıb və xatirə şəkilləri çəkilib.

On March 5, 2025, the young scholars and teachers of Hədəf STEAM Lyceum were guests at the next "Open Door" event held at the Police Academy of the Ministry of Internal Affairs.
The young scholars were provided with extensive information about the history of the Police Academy, the material and social support of cadets, and the advantages of studying at the academy. Additionally, they were introduced to the "Virtual Academy" platform available on the official website, which allowed them to explore the educational institution virtually.
The students became familiar with the educational environment at the academy, including academic buildings, the forensic training town, lecture halls, the electronic library, the Information Security Faculty’s state-of-the-art research laboratory, training center, classrooms, an indoor shooting range, and the sports complex.
Informational leaflets about the Police Academy were distributed to the young scholars, their questions were answered, and commemorative photos were taken.