Hədəf STEAM Liseyinin sinif bilgələri və idarə heyəti Fəxri Xiyabanı ziyarət etdi
12 dekabr – Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anım günü münasibətilə Hədəf Liseyi Abşeron filialının sinif bilgələri və idarə heyəti Fəxri Xiyabanı ziyarət edərək Ulu Öndərin əziz xatirəsini dərin ehtiramla yad etdilər.
Ziyarət zamanı Heydər Əliyevin ölkəmizin inkişafı, milli dövlətçiliyimizin möhkəmləndirilməsi və təhsil sahəsinin modernləşməsində göstərdiyi əvəzsiz xidmətləri barədə məlumatlandırıldılar. Ulu Öndərin ölkənin gələcəyi olan gənclərə qarşı böyük diqqət və qayğısı xüsusi vurğulandı.
Sinif bilgələri üçün təşkil olunan bu ziyarət həm də onların vətənpərvərlik ruhunda tərbiyəsi, milli-mənəvi dəyərlərə bağlılıq və dövlətçilik ənənələrinin daha dərindən mənimsənilməsi baxımından mühüm əhəmiyyət daşıyırdı. Şagirdlər Ulu Öndərin məzarını ziyarət edərək gül dəstələri düzdülər və ruhuna hörmətlərini ifadə etdilər.
İdarə heyəti üzvləri çıxış edərək Heydər Əliyev ideyalarının bu gün də ölkəmizin inkişaf xəttini müəyyən etdiyini və gənclərimizin onun irsini yaşatmaqla daha güclü gələcək quracağını qeyd etdilər.

Классные руководители и администрация Лицея Hadaf STEAM посетили Аллею почётного захоронения
12 декабря — в День памяти Общенационального лидера Гейдара Алиева — классные руководители и администрация Абшеронского филиала Лицея Hadaf посетили Аллею почётного захоронения и почтили светлую память Великого лидера.
Во время посещения им была представлена информация о неоценимых заслугах Гейдара Алиева в развитии нашей страны, укреплении национальной государственности и модернизации системы образования. Особо было подчеркнуто его большое внимание и забота о молодёжи — будущем страны.
Эта экскурсия, организованная для классных руководителей, имела важное значение для воспитания патриотизма, укрепления национально-нравственных ценностей и более глубокого понимания традиций государственности. Ученики посетили могилу Великого лидера, возложили цветы и выразили своё уважение его памяти.
Члены администрации отметили в своих выступлениях, что идеи Гейдара Алиева и сегодня определяют путь развития нашей страны, а наша молодёжь, сохраняя его наследие, построит более сильное будущее.