Qurtuluş korpusunu 18 məzun bitirib
Hədəf Liseyinin Qurtuluş korpusunda 2025–2026-cı tədris ilinin məzunlarına həsr olunmuş Son Zəng və məzuniyyət mərasimi keçirilib.
Tədbirdə Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin deputatları Rizvan Nəbiyev və Nigar Məmmədova, Abşeron-Xızı Regional Təhsil İdarəsinin Abşeron rayon sektoru üzrə müdiri Sənan Xəlilov, KOBİA-nın İdarə Heyəti sədrinin müavini Samir Hümbətov, Yaşam Beynəlxalq Məktəbinin direktoru Samir Həsənov, 7 nömrəli tam orta məktəbin direktoru Səlim Məmmədzadə, Qarabağ qazisi Natiq Mehdiyev, məktəb rəhbərliyi, müəllimlər, valideynlər və məzunlar iştirak ediblər.
Mərasim Azərbaycanın tarixi, dövlətçilik ənənələri və milli-mənəvi dəyərlərini əks etdirən “Odlar Yurdu” kompozisiyası ilə başlayıb. Ardınca şagirdlərin təqdimatında tarixi şəxsiyyətlərin canlandırıldığı bədii səhnəcik nümayiş olunub.
Tədbirin bədii hissəsində gimnastika nömrələri, “Ana” kompozisiyası və “Uzundərə” milli rəqsi təqdim edilib. Daha sonra Dövlət Bayrağına həsr olunmuş xüsusi kompozisiya nümayiş etdirilib.
Mərasimdə çıxış edən Hədəf Şirkətlər Qrupunun qurucu direktoru Şəmil Sadiq məzunları təbrik edərək onlara gələcək təhsil və fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb.
Tədbir çərçivəsində liseyin 18 məzununa plaketlər təqdim olunub. Rəsmi qonaqlar çıxışlarında təhsilin əhəmiyyətindən, gənclərin cəmiyyətin inkişafındakı rolundan bəhs edərək məzunlara tövsiyələrini çatdırıblar.
Mərasim zamanı Hədəf Himni səsləndirilib, həmçinin sülh və ümid rəmzi olan göyərçinlər səmaya buraxılıb.
Ənənəvi Son Zəng mərasimində səslənən zəng məktəb həyatının başa çatmasını və məzunların yeni həyat mərhələsinə qədəm qoymasını simvolizə edib. Tədbir müəllim əməyinə həsr olunmuş “Əziz müəllim” kompozisiyası ilə yekunlaşıb.

В корпусе «Гуртулуш» лицея «Hədəf» состоялись церемонии «Последний звонок» и вручения дипломов, посвящённые выпускникам 2025–2026 учебного года.
В мероприятии приняли участие депутаты Милли Меджлиса Азербайджанской Республики Rizvan Nabiyev и Nigar Mammadova, заведующий Абшеронским районным сектором Абшерон-Хызынского регионального управления образования Санан Халилов, заместитель председателя правления KOBIA Самир Гумбатов, директор Международной школы Yaşam Самир Гасанов, директор средней школы №7 Салим Мамедзаде, ветеран Карабахской войны Натиг Мехдиев, а также руководство школы, учителя, родители и выпускники.
Церемония началась с композиции «Страна огней», отражающей историю Азербайджана, традиции государственности и национально-духовные ценности. Затем была представлена театрализованная постановка, в которой учащиеся воплотили образы выдающихся исторических личностей.
В художественной части мероприятия были представлены гимнастические номера, композиция «Мать» и национальный танец «Узундера». Также была показана специальная композиция, посвящённая Государственному флагу Азербайджана.
Выступая на церемонии, основатель и генеральный директор Группы компаний Hədəf Shamil Sadiq поздравил выпускников и пожелал им успехов в дальнейшей учёбе и деятельности.
В рамках мероприятия 18 выпускникам лицея были вручены памятные плакетки. В своих выступлениях почётные гости подчеркнули важность образования и роль молодёжи в развитии общества, а также поделились своими напутствиями выпускникам.
Во время церемонии прозвучал гимн Hədəf, а в небо были выпущены голуби — символы мира и надежды.
Традиционный «Последний звонок» символизировал завершение школьной жизни и вступление выпускников в новый этап жизни. Мероприятие завершилось композицией «Дорогой учитель», посвящённой труду педагогов.