Qurtuluş korpusunu 18 məzun bitirib
Hədəf Liseyinin Qurtuluş korpusunda 2025–2026-cı tədris ilinin məzunlarına həsr olunmuş Son Zəng və məzuniyyət mərasimi keçirilib.
Tədbirdə Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin deputatları Rizvan Nəbiyev və Nigar Məmmədova, Abşeron-Xızı Regional Təhsil İdarəsinin Abşeron rayon sektoru üzrə müdiri Sənan Xəlilov, KOBİA-nın İdarə Heyəti sədrinin müavini Samir Hümbətov, Yaşam Beynəlxalq Məktəbinin direktoru Samir Həsənov, 7 nömrəli tam orta məktəbin direktoru Səlim Məmmədzadə, Qarabağ qazisi Natiq Mehdiyev, məktəb rəhbərliyi, müəllimlər, valideynlər və məzunlar iştirak ediblər.
Mərasim Azərbaycanın tarixi, dövlətçilik ənənələri və milli-mənəvi dəyərlərini əks etdirən “Odlar Yurdu” kompozisiyası ilə başlayıb. Ardınca şagirdlərin təqdimatında tarixi şəxsiyyətlərin canlandırıldığı bədii səhnəcik nümayiş olunub.
Tədbirin bədii hissəsində gimnastika nömrələri, “Ana” kompozisiyası və “Uzundərə” milli rəqsi təqdim edilib. Daha sonra Dövlət Bayrağına həsr olunmuş xüsusi kompozisiya nümayiş etdirilib.
Mərasimdə çıxış edən Hədəf Şirkətlər Qrupunun qurucu direktoru Şəmil Sadiq məzunları təbrik edərək onlara gələcək təhsil və fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb.
Tədbir çərçivəsində liseyin 18 məzununa plaketlər təqdim olunub. Rəsmi qonaqlar çıxışlarında təhsilin əhəmiyyətindən, gənclərin cəmiyyətin inkişafındakı rolundan bəhs edərək məzunlara tövsiyələrini çatdırıblar.
Mərasim zamanı Hədəf Himni səsləndirilib, həmçinin sülh və ümid rəmzi olan göyərçinlər səmaya buraxılıb.
Ənənəvi Son Zəng mərasimində səslənən zəng məktəb həyatının başa çatmasını və məzunların yeni həyat mərhələsinə qədəm qoymasını simvolizə edib. Tədbir müəllim əməyinə həsr olunmuş “Əziz müəllim” kompozisiyası ilə yekunlaşıb.

A Last Bell and Graduation Ceremony dedicated to the graduates of the 2025–2026 academic year was held at the Qurtuluş Campus of Hədəf Lyceum.
The event was attended by members of the National Assembly of the Republic of Azerbaijan, Rizvan Nabiyev and Nigar Mammadova, Head of the Absheron District Sector of the Absheron-Khizi Regional Education Department Sanan Khalilov, Deputy Chairman of the Board of KOBIA Samir Humbatov, Director of Yaşam International School Samir Hasanov, Director of Secondary School No. 7 Salim Mammadzadeh, Karabakh War veteran Natiq Mehdiyev, as well as the school administration, teachers, parents, and graduates.
The ceremony began with the “Land of Fire” composition, reflecting Azerbaijan’s history, traditions of statehood, and national-spiritual values. This was followed by a theatrical performance in which students portrayed prominent historical figures.
The artistic program featured gymnastics performances, the composition “Mother,” and the national dance “Uzundərə.” A special performance dedicated to the State Flag of Azerbaijan was also presented.
In his speech, the founder and director of Hədəf Group of Companies, Shamil Sadiq, congratulated the graduates and wished them success in their future education and careers.
As part of the ceremony, plaques were presented to the lyceum’s 18 graduates. In their speeches, the distinguished guests emphasized the importance of education and the role of young people in the development of society, while sharing their advice with the graduates.
During the event, the Hədəf Anthem was performed, and doves—symbols of peace and hope—were released into the sky.
The traditional Last Bell ceremony symbolized the completion of school life and the graduates’ transition into a new stage of life. The event concluded with the composition “Dear Teacher,” dedicated to the invaluable work of teachers.