Azərbaycan Təhsil İşçiləri Azad Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsinin sədri Araz Paşayev Pedaqoji Şuranın iclasında iştirak etdi.
Fev 17, 2025
Pedaqoji Şuranın iclasında liseyin fəaliyyət istiqamətləri və yarımillik nəticələri müzakirə olunub. İlk olaraq lisey bilgələrinin lisey haqqında fikirləri dinlənilib, onların təhsil mühiti və imkanları ilə bağlı rəy və təklifləri nəzərə alınıb.
Daha sonra akademik direktorlar liseyin akademik göstəriciləri barədə geniş hesabat təqdim ediblər. Lisey bilgələrinin imtahan nəticələri, KİQ və BİQ nəticələri, buraxılış imtahanına hazırlıq siniflərinin hesabatları təqdim edildi. Siniflər və fənlər üzrə müqayisələr, təhlillər aparıldı. İcraçı direktorlar isə sosial layihələr və liseyin sosial nəticələri haqqında çıxış edərək görülən işlər və perspektivlər barədə məlumat veriblər. Filial müdirlərinin hesabatları dinlənildi və müzakirə olundu. Şəmil Sadiqin hesabatlarla bağlı ümumi qeydləri oldu. Növbəti ildə tədrisin keyfiyyətini daha da artırmaq üçün bir neçə məqama xüsusi diqqət olundu.
İclasın sonunda qurucu direktor Şəmil Sadiq Pedaqoji Şuranın fəaliyyəti və liseylərin yarımillik uğurları ilə bağlı fikirlərini bölüşüb, gələcək inkişaf strategiyalarına toxunub.

Председатель Республиканского комитета Свободного профсоюза работников образования Азербайджана Араз Пашаев принял участие в заседании Педагогического совета.
Фев 17, 2025
На заседании Педагогического совета были обсуждены направления деятельности лицея и итоги за полугодие. В первую очередь были заслушаны мнения учащихся о лицее, а также учтены их отзывы и предложения по образовательной среде и возможностям.
Затем академические директора представили подробный отчет об академических показателях лицея. Были рассмотрены результаты экзаменов учащихся, результаты KIQ и BIQ, а также отчеты подготовительных классов к выпускным экзаменам. Проведен сравнительный анализ классов и предметов. Исполнительные директора выступили с докладом о социальных проектах и социальных достижениях лицея, рассказав о проделанной работе и перспективах. Были заслушаны и обсуждены отчеты руководителей филиалов. Шамиль Садыг сделал общие замечания по отчетам, отметив ключевые аспекты, которым следует уделить особое внимание для повышения качества обучения в следующем году.
В конце заседания учредительный директор Шамиль Садыг поделился своими мыслями о деятельности Педагогического совета и полугодовых достижениях лицеев, затронув вопросы будущих стратегий развития.