Türkiyəli tələbələr Hədəf STARS Liseyini ziyarət ediblər
Hədəf Liseyi xəbər verir ki, Memarlıq və İnşaat Universitetinin qardaş Türkiyədən olan 15 tələbəsi Hədəf Liseyini ziyarət edib.
Hədəf Şirkətlər Qrupunun qurucu direktoru, filoloq-alim Şəmil Sadiq tələbələrlə səmimi söhbət edib, Türk dünyasının birliyi istiqamətində atılan addımlardan, təhsil-mədəniyyət, gənclərlə iş sahəsində inteqrasiyanın vacibliyindən danışıb. Bildirilib ki, ötən həftə Bakıda təsis olunan "Turan Balabilgə Akademiyası" da bu mənada xüsusi əhəmiyyət daşıyır.
Tələbələr Hədəf STARS Liseyini gəzib, yaradılan ən müasir tədris və innovativ şəraitlə tanış olub, yeni yaradılan "Turan çadırı"nda xatirə şəkili çəkdiriblər.
Memarlıq və İnşaat Universitetinin müəllimi, Hədəf Liseyinin ilk məzunularından olan Zibeydə Quliyeva heykəltaraş Vüqar Quliyevin "Qızıl Alma" əsərini Hədəf Liseyinə hədiyyə edib.

Hedef Lyceum reports that 15 students from Turkey studying at the Azerbaijan University of Architecture and Construction visited Hedef Lyceum.
The founder-director of Hedef Group of Companies and philologist-scholar Shamil Sadiq had a sincere conversation with the students, speaking about the steps taken towards strengthening unity within the Turkic world and the importance of integration in the fields of education, culture, and youth work. It was noted that the recently established “Turan Balabilge Academy” in Baku also carries special importance in this regard.
The students toured Hedef STARS Lyceum, familiarized themselves with the modern educational and innovative environment created there, and took a commemorative photo in the newly established “Turan Tent.”
Zibeyda Guliyeva, a lecturer at the University of Architecture and Construction and one of the first graduates of Hedef Lyceum, presented sculptor Vuqar Guliyev’s artwork “Golden Apple” as a gift to Hedef Lyceum.