Ankara səfəri qardaş liseyimiz olan Nəsibə Aydın Okulları ilə təcrübə mübadiləsi və Türkiyənin Cümhuriyyət Bayramı münasibətilə həyata keçirilib.
Okt 31, 2025
Hədəf STEAM Liseylərinin nümayəndə heyəti Ankarada həyata keçirilən üç günlük təcrübə proqramını uğurla yekunlaşdıraraq Bakıya qayıdıb. Səfər çərçivəsində nümayəndələr Türkiyənin qabaqcıl təhsil müəssisələrindən biri olan Nəsibə Aydın Okulları ilə əməkdaşlıq çərçivəsində bir sıra məhsuldar görüşlər və təcrübə mübadiləsi proqramlarında iştirak ediblər.
Təcrübə proqramı müddətində nümayəndə heyəti dərs dinləmələri, idarəetmə modeli, maliyyə və mühasibatlıq sistemləri, insan resursları, ölçmə və dəyərləndirmə mexanizmləri, sosial media idarəçiliyi və kommunikasiya strategiyaları sahəsində Nəsibə Aydın Okullarının iş təcrübəsi ilə yaxından tanış olub.
Təcrübə proqramında Hədəf Liseylərini ümumi işlər üzrə direktor Nizami Hüseynov, akademik direktor Püstəxanım Səfərova, Nəsimi korpusunun icraçı direktoru Vəli Vəlizadə, Qurtuluş korpusunun icraçı direktoru Məmməd Məmmədli, həmçinin Hədəf Şirkətlər Qrupunun Marketinq müdiri Gülzar Nəbiyeva təmsil ediblər.
Səfər zamanı nümayəndələr məktəbin tədris mühiti, laboratoriya və idman infrastrukturu, kitabxana və texnoloji imkanlarını yerində müşahidə ediblər. Görüşlərdə Mirkan bəy, Nəsibə xanım, Mete bəy, Ebru xanım, Kemal bəy və Mehmet Cantekin bəy kimi təcrübəli təhsil rəhbərləri ilə fikir mübadiləsi aparılıb.
Proqram çərçivəsində Hədəf Liseyləri heyəti Türkiyənin 29 Oktyabr – Cümhuriyyət Bayramı tədbirində iştirak edərək balabilgələrin təbriklərini qardaşlaşmış məktəbin müəllim, şagird və valideynlərinə çatdırıb.
Bu səfərin məqsədi iki qardaş ölkənin təhsil müəssisələri arasında ortaq dərs və idarəetmə görüşləri vasitəsilə təcrübə mübadiləsini inkişaf etdirmək, tədris keyfiyyətini yüksəltmək və yeni layihələrə imza atmaqdır.

Визит в Анкару в рамках обмена опытом с нашим школой-побратимом — школами Нэсибе Айдын — и по случаю Дня Республики Турции
окт 31, 2025
Делегация лицеев Hədəf STEAM успешно завершила трёхдневную программу обмена опытом в Анкаре и вернулась в Баку. Визит был организован в сотрудничестве с нашим школой-побратимом — школами Нэсибе Айдын, одним из ведущих учебных заведений Турции, — в честь Дня Республики Турции и в целях укрепления профессионального партнёрства.
В рамках программы делегация приняла участие в ряде продуктивных встреч и обменов опытом, ознакомившись с методикой преподавания, моделью управления, финансово-бухгалтерскими системами, кадровыми процессами, механизмами оценивания и измерения, а также стратегиями управления социальными сетями и коммуникацией школ Нэсибе Айдын.
Лицеи Hədəf на встрече представляли: директор по общим вопросам Низами Гусейнов, академический директор Пюстеханым Сафарова, исполнительный директор корпуса Нэсими Вели Велизаде, исполнительный директор корпуса Куртулуш Мехмед Мехмедли и руководитель отдела маркетинга Гюльзар Набиева из Группы компаний Hədəf.
Во время визита представители делегации ознакомились с учебной средой школы, лабораториями, спортивной инфраструктурой, библиотекой и технологическими возможностями. Также состоялись содержательные беседы с опытными педагогическими руководителями — господином Мирканом, госпожой Нэсибе, господином Мете, госпожой Эбру, господином Кемалем и господином Мехметом Джантекином.
В рамках программы делегация лицеев Hədəf приняла участие в праздновании Дня Республики Турции, которое отмечается 29 октября, передав поздравления своих учеников учителям, школьникам и родителям школы-побратима.
Целью визита являлось развитие обмена опытом между образовательными учреждениями двух братских стран, повышение качества обучения посредством совместных академических и управленческих инициатив, а также создание основы для новых совместных проектов.