"HəmÜrək" xeyriyyə yarmarkası keçirilib
Hədəf Şirkətlər Qrupunun və YAŞAT Fondunun 5 ildir birgə icra etdiyi layihə çərçivəsində Hədəf liseyi balabilgələrinin müxtəlif dərslərdə, dərnəklərdə hazırladıqları əl işlərinin, rəsm əsərlərinin, milli şirniyyat çeşidlərinin satışından əldə edilən maliyyə vəsaiti “Yaşat Fondu”na ianə edilir.
Zəfərimizin 5 illiyinə təsadüf edən bu dəfəki yarmarkada Azərbaycanın müxtəlif bölgələrini, Turan və digər dünya ölkələrini təqdim edən, ümumilikdə, 30 təqdimat zonası yaradılaraq,dünya xalqları, onların mədəniyyəti, mətbəxi ilə bağlı təqdimatlar edilib. Stendlər simvolik ölkənin bayrağı, milli geyimləri, mədəniyyət və milli mətbəx nümunələri ilə bəzədilib.
Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və Yeni ilin gəlişinə həsr edilən tədbir dünya azərbaycanlılarının daimi birlik və həmrəyliyinin rəmzi olaraq “HəmÜrək” adlanır.
Açılış tədbirində Hədəf Şirkətlər Qrupunun qurucu direktoru Şəmil Sadiq çıxış edərək Hədəf Şirkətlər Qrupunun fəaliyyəti, həyata keçirdiyi kollektiv sosial məsuliyyət konsepsiyası barədə məumat verib, Hədəf Liseyi və Kurslarında 38 şəhid övladının pulsuz təhsil aldığını diqqətə çatdırıb. "HəmÜrək" xeyriyyə yarmarkasının əhəmiyyətinə toxunan Şəmil Sadiq Vətən müharibəsindəki möhtəşəm Zəfərin xalqımızın birlik və həmrəyliyinin təntənəsi olduğunu vurğulayıb, qarşıdan gələn Yeni il və Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü münasibətilə tədbir iştirakçılarını, Hədəf komandasını və şagirdləri, onların valideylərini təbrik edib.
Bayram tədbirinin bədii hissəsində Azərbaycanın tanınmış səhnə ustaları - Alim Qasımov, Fərqanə Qasımova, İlkin Əhmədov Tofiq Hacıyev, Cavidan Fatihi və Xəzər qrupu rəngarəng proqramla çıxış edib, balabilgələrin hazırladıqları səhnəciklər, rəqs və ifalar, flaşmoblar təqdim olunub.

“HəmÜrək” Charity Fair Held
Within the framework of a project jointly implemented for 5 years by the Hedef Group of Companies and the YAŞAT Foundation, the proceeds obtained from the sale of handicrafts, artworks, and various national sweets prepared by students of Hedef Lyceum during different classes and clubs are donated to the YAŞAT Foundation.
This year’s fair, coinciding with the 5th anniversary of our Victory, featured a total of 30 presentation zones representing various regions of Azerbaijan, Turan, and other countries of the world. Presentations were made about different nations, their cultures, and cuisines. The stands were decorated with the symbolic country flags, national costumes, cultural elements, and examples of national cuisine.
Dedicated to the Day of Solidarity of World Azerbaijanis and the New Year, the event was named “HəmÜrək” as a symbol of the permanent unity and solidarity of Azerbaijanis around the world.
At the opening ceremony, the founder and director of the Hedef Group of Companies, Shamil Sadiq, delivered a speech in which he spoke about the activities of the Hedef Group and its collective social responsibility concept, noting that 38 children of martyrs receive free education at Hedef Lyceums and Courses. Touching upon the importance of the “HəmÜrək” charity fair, Shamil Sadiq emphasized that the great Victory in the Patriotic War was a triumph of the unity and solidarity of our people. He congratulated the participants of the event, the Hedef team, students, and their parents on the upcoming New Year and the Day of Solidarity of World Azerbaijanis.
In the artistic part of the festive event, renowned Azerbaijani performers — Alim Qasimov, Fargana Qasimova, Ilkin Ahmadov, Tofiq Hajiyev, Javidan Fatihi, and the Khazar group — performed a colorful program. Stage performances, dances, musical acts, and flash mobs prepared by the students were also presented.