“Lisey bilgəsi” seçkisi keçirildi
Hədəf Konsepti çərçivəsində balabilgələrdə liderlik, məsuliyyət, demokratik düşünmə, özünüifadə və qərarvermə bacarıqlarının inkişaf etdirilməsi məqsədilə Hədəf STEAM Liseyi Qurtuluş korpusunda “Lisey bilgəsi” seçkisi təşkil olundu.
Tədbir Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni ilə açıq elan edildi.
İdarə heyəti üzvləri, müəllimlər, valideynlər və balabilgələrin iştirakı ilə baş tutan seçkidə sinif bilgələri öz proqram və planlarını təqdim edərək çıxış etdilər. Ardınca keçirilən şəffaf və demokratik səsvermə nəticəsində 6A2 Sinif bilgəsi Mələk Mehdizadə Lisey bilgəsi seçildi.
Tədbirdə Hədəf STEAM Liseyləri ümumi işlər üzrə icraçı direktor Nizami Hüseynov, Azadlıq korpusunun icraçı direktoru Zülfiyyə Sadıqova, eləcə də qonaq qismində Saday Möhnətov və Anar İsayev iştirak etdilər.
Sonda Hədəf STEAM Liseyi Qurtuluş korpusunun icraçı direktoru Məmməd Məmmədli Lisey bilgəsini təbrik edərək ona sertifikat və mükafat təqdim etdi. Tədbir xatirə fotosu ilə yekunlaşdı.

Состоялись выборы «Представителя лицея»
В рамках концепции Hədəf в STEAM лицее Hədəf (корпус Куртулуш) были организованы выборы «Представителя лицея» с целью развития у учащихся лидерских качеств, ответственности, демократического мышления, навыков самовыражения и принятия решений.
Мероприятие было торжественно открыто исполнением Государственного гимна Азербайджанской Республики.
Выборы прошли при участии членов правления, учителей, родителей и учащихся. В ходе мероприятия представители классов выступили с презентацией своих программ и планов. По итогам прозрачного и демократичного голосования Мелек Мехдизаде, представитель класса 6A2, была избрана Представителем лицея.
В мероприятии приняли участие Низами Гусейнов, исполнительный директор STEAM лицеев Hədəf по общим вопросам, Зюльфия Садыкова, исполнительный директор корпуса Азадлыг, а также приглашённые гости Садай Мехнетов и Анар Исаев.
В завершение мероприятия Мамед Мамедли, исполнительный директор STEAM лицея Hədəf (корпус Куртулуш), поздравил избранного представителя лицея и вручил ей сертификат и памятный подарок. Мероприятие завершилось памятной фотографией.