Bakıda yeni beynəlxalq məktəb açılır
Bakının Badamdar qəsəbəsində Hədəf Şirkətlər Qrupunun yeni beynəlxalq təhsil layihəsi – Hədəf STARS Beynəlxalq Kembric Məktəbi (Hədəf STARS International Campus) fəaliyyətə başlayır.
Rəsmi olaraq elan edilib ki, 2 fevral tarixindən etibarən məktəbəqədər hazırlıq və 1–9-cu siniflər üzrə şagird qəbulu aparılacaq. Yeni kampus Cambridge International Education proqramı əsasında fəaliyyət göstərəcək.
Badamdarda yerləşən 5 mərtəbəli müasir tədris binasında qurulan məktəbdə Kembric beynəlxalq təhsil modeli Hədəfin milli dəyərlərə əsaslanan təhsil konsepti ilə uzlaşdırılacaq. Bu yanaşma beynəlxalq standartlarla yanaşı, şagirdlərin milli kimlik və sosial məsuliyyət anlayışlarının formalaşdırılmasını da hədəfləyir.
Qeyd edək ki, Cambridge International Education proqramı 160-dan çox ölkədə tanınır və bu sistem üzrə təhsil alan şagirdlər beynəlxalq sertifikatlar vasitəsilə dünyanın aparıcı universitetlərinə qəbul imkanı əldə edirlər.
Hədəf STARS International Campusda STEAM əsaslı tədris, 20-dən çox laboratoriya və emalatxana, layihə yönümlü öyrənmə və mentorluq sistemi tətbiq olunacaq, sənət məktəbi fəaliyyət göstərəcək. Məktəbin məqsədi yalnız akademik nailiyyət deyil, həyata hazır, analitik düşüncəli və məsuliyyətli gənclər yetişdirməkdir.

В поселке Бадамдар города Баку начинает свою деятельность новый международный образовательный проект Группы компаний «Хедеф» — Международная Кембриджская школа Hedef STARS (Hedef STARS International Campus).
Официально объявлено, что с 2 февраля начнется прием учащихся на дошкольную подготовку и в 1–9 классы. Новый кампус будет функционировать на основе программы Cambridge International Education.
Школа, расположенная в современном пятиэтажном учебном здании в Бадамдаре, объединит международную кембриджскую модель образования с образовательной концепцией «Хедеф», основанной на национальных ценностях. Такой подход направлен на формирование у учащихся не только знаний, соответствующих международным стандартам, но и национальной идентичности и чувства социальной ответственности.
Следует отметить, что программа Cambridge International Education признана более чем в 160 странах мира, а учащиеся, обучающиеся по данной системе, получают возможность поступления в ведущие университеты мира благодаря международным сертификатам.
В Hedef STARS International Campus будет применяться STEAM-ориентированное обучение, функционировать более 20 лабораторий и мастерских, внедряться проектное обучение и система наставничества, а также работать школа искусств. Цель школы — не только академические достижения, но и воспитание аналитически мыслящей, ответственной и готовой к жизни молодежи.