Bakıda yeni beynəlxalq məktəb açılır
Bakının Badamdar qəsəbəsində Hədəf Şirkətlər Qrupunun yeni beynəlxalq təhsil layihəsi – Hədəf STARS Beynəlxalq Kembric Məktəbi (Hədəf STARS International Campus) fəaliyyətə başlayır.
Rəsmi olaraq elan edilib ki, 2 fevral tarixindən etibarən məktəbəqədər hazırlıq və 1–9-cu siniflər üzrə şagird qəbulu aparılacaq. Yeni kampus Cambridge International Education proqramı əsasında fəaliyyət göstərəcək.
Badamdarda yerləşən 5 mərtəbəli müasir tədris binasında qurulan məktəbdə Kembric beynəlxalq təhsil modeli Hədəfin milli dəyərlərə əsaslanan təhsil konsepti ilə uzlaşdırılacaq. Bu yanaşma beynəlxalq standartlarla yanaşı, şagirdlərin milli kimlik və sosial məsuliyyət anlayışlarının formalaşdırılmasını da hədəfləyir.
Qeyd edək ki, Cambridge International Education proqramı 160-dan çox ölkədə tanınır və bu sistem üzrə təhsil alan şagirdlər beynəlxalq sertifikatlar vasitəsilə dünyanın aparıcı universitetlərinə qəbul imkanı əldə edirlər.
Hədəf STARS International Campusda STEAM əsaslı tədris, 20-dən çox laboratoriya və emalatxana, layihə yönümlü öyrənmə və mentorluq sistemi tətbiq olunacaq, sənət məktəbi fəaliyyət göstərəcək. Məktəbin məqsədi yalnız akademik nailiyyət deyil, həyata hazır, analitik düşüncəli və məsuliyyətli gənclər yetişdirməkdir.

It has been officially announced that student admissions for preschool preparation and grades 1–9 will begin on February 2. The new campus will operate based on the Cambridge International Education program.
Located in a modern five-story educational building in Badamdar, the school will combine the Cambridge international education model with Hedef’s education concept grounded in national values. This approach aims not only to meet international standards but also to foster students’ national identity and sense of social responsibility.
It should be noted that the Cambridge International Education program is recognized in more than 160 countries, and students educated under this system gain opportunities to enter leading universities worldwide through international certifications.
At Hedef STARS International Campus, STEAM-based education, more than 20 laboratories and workshops, project-based learning, and a mentorship system will be implemented. An art school will also operate on campus. The school’s goal is to nurture not only academic excellence but also life-ready, analytical, and responsible young individuals.