2025/2026-cı tədris ilinin I yarımilinin yekunlarına və II yarımildə qarşıda duran vəzifələrə həsr olunmuş pedaqoji şura iclası başlamazdan əvvəl Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni səsləndirilib.
Daha sonra lisey balabilgələrinin təqdimatları olub, onlar balabilgələr adından öz təkliflərini səsləndirib, müşahidə etdikləri problemləri diqqətə çatdırıblar.
Hədəf Liseylərinin ümumi işlər üzrə icraçı direktoru Nizami Hüseynov I yarımil üzrə tədris ilinin ümumi yekunlarını təhlil edərək görülmüş işlər və əldə olunan nəticələr barədə hesabat məruzəsi ilə çıxış edib, eyni zamanda valideynlər arasında keçirilən sorğunun nəticələrini diqqətə çatdırıb.
Akademik direktor Püstəxanım Səfərovanın liseydə tədrisin keyfiyyətinin yüksəldilməsi istiqamətində görülən işlər, dərs formalarının tətbiqi, aparılan monitorinqlərin nəticələri, KİQ və BİQ üzrə statistik göstəricilər, eləcə də dərs dinləmələri və fənlərin tədrisi sahəsində mövcud vəziyyət barədə geniş məruzəsi təqdim olunub.
Hədəf Şirkətlər Qrupunun qurucu direktoru, dosent Şəmil Sadiq planlaşdırılan yeniliklər, struktur və kadr dəyişiklikləri barədə məlumat verib, fəaliyyət zamanı buraxılan nöqsanları və onların aradan qaldırılması yollarını təhlil edib, işin yeni tələblər səviyyəsində təşkili ilə bağlı müvafiq tapşırıqlar verib. “Hədəfin əsas məqsədi yalnız bilikli və intellektual gənclər deyil, eyni zamanda vətənpərvər, milli dəyərlərə və adət-ənənələrə sadiq gənclər yetişdirməkdir”, – deyən Ş.Sadiq qarşıya qoyulmuş vəzifə və tapşırıqların icrasında pedaqoji heyətə uğurlar arzulayıb.
Pedaqoji şura iclasında Turan Balabilgə Akademiyasının yaradılması və səmərəli fəaliyyəti barədə məlumat verilib, tədrisin keyfiyyətinin və nizam-intizamın daha da yüksəldilməsi, sınaq imtahanlarının nəticələri və ali məktəblərə qəbul imtahanlarına hazırlığın səviyyəsi barədə müəllimlərlə müzakirələr aparılıb, təkliflər irəli sürülüb.

A pedagogical council meeting dedicated to summarizing the results of the first semester of the 2025/2026 academic year and discussing the tasks ahead for the second semester was held at Hədəf Lyceum. Prior to the start of the meeting, the National Anthem of the Republic of Azerbaijan was played.
Following this, presentations by the lyceum students were delivered. On behalf of the students, they voiced their proposals and drew attention to the problems they had observed.
The Executive Director for General Affairs of Hədəf Lyceums, Nizami Huseynov, delivered a report analyzing the overall results of the first semester, highlighting the work carried out and the achievements attained, and also presented the results of a survey conducted among parents.
A comprehensive report was presented by Academic Director Püstəxanım Səfərova on the measures taken to improve the quality of education at the lyceum, the implementation of teaching methods, the results of monitoring processes, statistical indicators for KİQ and BİQ, as well as the current state of lesson observations and subject instruction.
The Founder Director of the Hədəf Group of Companies, Associate Professor Şəmil Sadiq, provided information on planned innovations, structural and personnel changes, analyzed shortcomings identified during operations and ways to eliminate them, and gave relevant instructions regarding organizing work in line with new requirements. Emphasizing that “Hədəf’s main goal is not only to raise knowledgeable and intellectually developed youth, but also patriotic young people loyal to national values and traditions,” Ş. Sadiq wished the teaching staff success in fulfilling the assigned tasks and responsibilities.
During the pedagogical council meeting, information was provided on the establishment and effective operation of the Turan Balabilgə Academy. Discussions were held with teachers regarding further improving the quality of education and discipline, the results of trial exams, and the level of preparation for university entrance examinations, and proposals were put forward.