Hədəf Şirkətlər Qrupunun kollektivi Şəhidlər xiyabanını ziyarət edib
Yanvarın 19-da Hədəf Şirkətlər Qrupunun qurucu direktoru Şəmil Sadiq, Hədəf kurslarının həmtəsisçisi Vüqar Tarquliyev, qurumun idarə heyətinin üzvləri və əməkdaşları Şəhidlər xiyabanını ziyarət ediblər. Ziyarət çərçivəsində “Əbədi məşəl” abidəsinin önünə əklil qoyulub, Vətənimizin azadlığı və suverenliyi uğrunda canlarından keçmiş şəhidlərimizin məzarları ehtiramla ziyarət edilib. Qəhrəmanlarımızın əziz xatirəsi dərin hörmətlə anılıb, ruhlarına dualar oxunub.
20 Yanvar Azərbaycan tarixinin həm faciəli, həm də qəhrəmanlıq salnaməsidir. Xalqımız Vətən uğrunda şəhid olmuş bütün övladlarının xatirəsini daim uca tutur, onları qəlbində yaşadır. Müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə Azərbaycan Ordusu xalqımızın 30 illik həsrətinə son qoyaraq torpaqlarımızı erməni işğalından azad etdi, dövlət suverenliyimiz tam bərpa olundu.  Bu gün Azərbaycanın üçrəngli Bayrağı bütün ərazilərimizdə qürurla dalğalanır. Hazırda Qarabağda və Şərqi Zəngəzurda genişmiqyaslı bərpa və quruculuq işləri aparılır, Böyük Qayıdış Proqramı uğurla icra olunur. Azərbaycanın ərazi bütövlüyünün və suverenliyinin tam bərpası bütün şəhidlərimizin, o cümlədən 20 Yanvar faciəsi qurbanlarının qanının yerdə qalmadığının bariz sübutudur. Bu gün ölkəmizin müstəqilliyi və ərazi bütövlüyü uğrunda canlarından keçmiş bütün şəhidlərin ruhları şaddır.
Qeyd edək ki, Hədəf liseyləri və kurslarında 20 Yanvar faciəsi ilə bağlı tədbirlər keçirilib, ilk dərslər “20 Yanvar – Ümumxalq Hüzn Günü”nə həsr olunub.

19 января основатель и директор Группы компаний «Hedef» Шамиль Садыг, соучредитель курсов «Hedef» Вюгар Таргуллиев, члены правления и сотрудники организации посетили Аллею шехидов. В рамках визита к памятнику «Вечный огонь» был возложен венок, с глубоким уважением были посещены могилы шехидов, отдавших свои жизни за свободу и суверенитет нашей Родины. Светлая память наших героев была почтена с глубоким почтением, по их душам были прочитаны молитвы.
20 Января является одновременно трагической и героической страницей в истории Азербайджана. Наш народ всегда высоко чтит память всех сыновей, павших за Родину, и хранит их в своих сердцах. Под руководством Победоносного Верховного Главнокомандующего Ильхама Алиева Азербайджанская армия положила конец 30-летней тоске нашего народа, освободив наши земли от армянской оккупации, и государственный суверенитет был полностью восстановлен. Сегодня трехцветный флаг Азербайджана с гордостью развевается на всех наших территориях. В настоящее время в Карабахе и Восточном Зангезуре ведутся масштабные восстановительные и строительные работы, успешно реализуется Программа Великого возвращения. Полное восстановление территориальной целостности и суверенитета Азербайджана является наглядным доказательством того, что кровь всех наших шехидов, в том числе жертв трагедии 20 Января, не была пролита напрасно. Сегодня души всех шехидов, отдавших свои жизни за независимость и территориальную целостность нашей страны, покоятся с миром.
Отметим, что в лицеях и курсах «Hedef» были проведены мероприятия, посвященные трагедии 20 Января, а первые уроки были посвящены теме «20 Января – Общенациональный день траура».